On line reportáž z Anglie – 3. den

Anglie

Anglie

Třetí den jsme začali ranním vzděláváním ve škole. Pak jsme se vypravili do Canterbury. Naše cesta započala na nádraží v Ramsgate, odkud jsme se vydali vlakem do Canterbury. Po příjezdu jsme šli ke Canterburské katedrále. V katedrále pak byla viděna hrobka Thomase Becketa (o němž se říkalo, že měl tajemnou schopnost uzdravovat lidi). Dále zde byli k vidění velmi pěkně zpracované vitráže. Také se v celé katedrále nacházelo několik kaplí, z nichž byla každá něčím zvláštní. Pokračovali jsme do jedné z nich, v ní jsme našli hrobku Černého krále a jeho výzbroj. Po prohlédnutí celé katedrály jsme měli rozchod a mohli se podívat po obchodech. Pak už jen následovala cesta zpátky vlakem do Ramsgate. Večer jsme strávili s našimi rodinami.

Michal Haušild, 7. třída