Plavecký výcvik 2014

Od září do listopadu 2014 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili plaveckého kurzu. Po deset týdnů jsme jezdili každý čtvrtek do bazénu Příbram.

Děti byly rozdělené do družstev podle svých dovedností. Na začátku kurzu se někteří prvňáčci trochu báli a byli v malém bazénu. Během výcviku však všichni přešli do bazénu velkého.

Žáci se seznamovali s jednotlivými plaveckými styly, zkoušeli si skoky do vody, ale také si užívali ve vířivce.

Během lekcí se všechny děti zlepšily, na začátku byly některé trošku bojácné, ale postupem času získávaly na jistotě a pohyb ve vodě je očividně bavil.

Na závěr všichni předvedli, co se během kurzu naučili, a někteří si dokonce vyzkoušeli závody se spolužáky. Všichni dostali Mokré vysvědčení a zaslouží si pochvalu za své výkony.

Plavání je v životě člověka důležitá dovednost, ať již z hlediska bezpečnosti dětí nebo jejich zdraví. V plaveckých kurzech bude naše škola pokračovat i nadále.

Mgr. Lenka Malá

IMG_1415IMG_1456IMG_1756