Exkurze do Techmanie v Plzni

Dne 6. 10. 2014 se vypravili žáci 6., 7., 8. a 9. třídy ze Základní školy v Bohutíně do Techmanie v Plzni. Exkurze byla rozdělena na dvě části.

První část jsme strávili v Science centru, vyzkoušeli jsme si různé hlavolamy a hry jako např.: udělat vodní vír, dřevěné kostky, zvukové pexeso, zkusit zařvat jako lev, běžet rychleji než slepice a vzdělávat se hrou o ekologii. Také nám jedna pracovnice ukázala, jak funguje Van de Graffův generátor.

Druhá část se odehrávala ve 3D planetáriu. Usadili jsme se v promítací místnosti, kde jsme zhlédli dva naučné filmy o vesmíru: Obloha nad Plzní a Astronaut ve 3D formátu. Po skončení 3D filmů jsme se mohli procházet a vzdělávat v areálu planetária. K vidění tu bylo malé vzdušné tornádo, gyroskop nebo malá raketa, kterou mohli žáci vystřelit. V planetáriu bylo také kolo, na kterém se zkoušela rychlost nohou a porovnávala se s rychlostí světla.

Po skončení v planetáriu zbyl čas, a tak jsme se ještě jednou přesunuli do Science centra. Tam proběhla svačina a pokračování hraní her a luštění hlavolamů. Do školy jsme se vrátili plní nových zážitků a vyprávěli si o všem, co jsme v Techmanii zažili.

 

Tomáš Burian, 7. třída

DSCN3569

DSCN3571

DSCN3577