Nejkrásnější jablíčka 2014

IMG_1542Ve čtvrtek 23. října 2014 se v nové družině ZŠ Bohutín konala každoroční podzimní soutěž O nejkrásnější jablíčko. Stoly byly plné jablek nejrůznějších barev i velikostí. O krásnou výzdobu soutěže se tentokrát zasloužili žáci 2. B, kteří nám zapůjčili halloweenské dýně z třídní oslavy.

Od rána výstavu navštěvovaly jednotlivé třídy a svými hlasovacími lístečky rozhodovali žáci o výsledku soutěže. Letos se sešla jablíčka nejen krásná, ale i originální –trojjablíčko se třemi plody na jedné stopce, jablíčko minijablíčko, přesto nádherně vybarvené nebo jablíčko se zvláštním hrbolkem.

Nejvíce všechny upoutalo právě zmiňované minijablíčko, které bylo opravdu velice nezvyklé. Zaslouženě zvítězilo a prý bylo náhodně nalezené na stromě při návratu z podzimní vycházky s rodiči. O to více si Aneta Šivarová ze 4. třídy zasloužila vítězství. Na 2. místě se umístil pravý opak – maxijablko Vojty Fialy ze 2. B, které zvítězilo v kategorii Největší jablko s váhou 470 g. Pro zajímavost – zmiňované minijablíčko vážilo pouhých 5 gramů.

A další úspěšná jablíčka? V kategorii Nejkrásnější jablíčko 3. místo obsadila Anička Handlová ze 4. třídy a v kategorii Největší jablka se na 2. místě umístila Kačka Pánková ze 2.  B a na 3. místě Kryštůfek Hrabuša z 1. třídy.

Všichni hlasující měli na všechna jablíčka velkou chuť a vůbec se jim nedivím, protože byla škoda se na ně jen dívat. Však se do nich také majitelé okamžitě po skončení výstavy s chutí zakousli…Mňam!

Letos se nám také podařilo sestavit nejdelší jablíčkovou řadu – měřila 5,68 m a pro představu – jsou to čtyři žákyně 8. třídy ležící za sebou!

 

Mgr. Lenka Malá

IMG_1496

IMG_1511

IMG_1533