2.B slavila Halloween

Dne 22. října 2014 pršelo a každý by raději zůstal doma. My jsme však měli v plánu halloweenskou akci s dýněmi, a to v rámci projektu Rodič – žák – učitel.

Rodiče nakrojili dýni, děti vydlabaly vnitřek a společně pak dotvořili obličej. Někteří zkoušeli výrobu ducha z obvazu, a to za pomoci lepidla. Děti si také mohly vybarvovat nebo stříhat různé halloweenské motivy. Akci obohatilo mnoho žáků, třídní učitelka, ale i řada rodičů kostýmem, který doplnili různými doplňky a netradičním strašidelným líčením. Během práce jsme mohli ochutnat mnoho pamlsků – dýňový koláč, jednohubky, vláček z miňonek a lentilek, bábovku, linecké koláčky v podobě duchů, krásně ozdobené muffiny a dokonce i dýňovou polévku s krutónky. Nechyběl ani přípitek na zdraví dětským šampaňským.

Na závěr jsme poskládali dýně na schody a doplnili je o zapálené svíčky. Nejprve jsme si společnou práci nafotili, a pak vytvořili třídní fotku.

Děkuji všem rodičům a žákům za občerstvení a rodičům za to, že si našli chvilku a strávili ji se svým dítětem společnou prací ve škole.

 

Mgr. Lenka Hošková, třídní učitelka 2.B

IMG_5215IMG_5305