Hodnocení projektu Poznej své spolužáky

Ve 4. a 5. třídě jsme s dětmi postupně absolvovali projekt „Poznej své spolužáky“. Navštívili jsme jednotlivé obce – bydliště dětí, a podívali jsme se, kde kdo bydlí. Buď jsme se podívali jen zvenku, nebo jsme mohli nahlédnout i dovnitř domu.

Postupně jsme obešli Bohutín, Vysokou Pec, Tisovou, Vranovice, Narysov a naposledy jsme se vypravili do Lázu.

Odtamtud máme jen dva spolužáky – Aleše a nově i Denise. Ten se přestěhoval nedávno. Dříve tu bydlela ještě dvojčata Adéla a Aneta. U Aleše nás zaujala hlavně jeho chovatelská činnost – holubi a králíci. Mohli jsme se také podívat do Alešova pokoje.

Po svačině u hasičské nádrže jsme vyrazili k Denisovi. I tady na nás čekala maminka s pohoštěním a Denis spolužákům ukázal, kde nyní bydlí. Pak jsme pomalu šli přes louku do Bohutína. Cestou nám místní děti ukazovaly různé jiné zajímavosti.

Projekt hodnotím vysoce kladně – ač mají děti mezi sebou dobré vztahy, bližší poznání jejich soukromí vždy přispěje k větší soudržnosti třídy. Někdy byli žáci překvapeni, jindy si upravili představu o životě spolužáků, se kterými tráví tolik času. Je to přínosné nejen pro ně, ale i pro mě.

 

Mgr. Lenka Malá, třídní učitelka

IMG_0388