Vystoupení kroužků aerobiku

Ve středu 4. června 2014 se v Základní škole Jiráskovy sady konalo již osmé setkání kroužků aerobiku z místní školy, ze ZŠ Bohutín a z DDM Příbram.

Tradičně jsme začali společným cvičením. Cvičební plocha byla plně obsazená, neboť letos se sešlo přes osmdesát děvčat, ale dlužno podotknout, že zástupce měli i chlapci.

Vlastní přehlídku jsme začali aerobikem spojeným s básničkami – Maliny, Tlapy a tlapky a Motýlek. Poté se na parketu představily ostatní týmy. Vystoupení byla zaměřena na klasický aerobik, kdy účinkující zacvičili svou sestavu. Některá byla zaměřena tanečněji – choreografií na konkrétní písničku. Byli zde malí začátečníci z DDM Příbram coby Šmoulíci, „Jelimáni“ ze ZŠ Bohutín s písničkou z Madagaskaru. Starší děti ze ZŠ Jiráskovy sady si připravily svou sestavu samostatně pod vedením šikovné spolužačky. Objevilo se také autorské vystoupení malých Šmoulinek za ZŠ Bohutín, kdy se do refrénu zapojilo i publikum.

Závěr odpoledne patřil nejzkušenějším dívkám se skladbou Madonny a Lady Gaga a také nejstarším dětem ze ZŠ Jiráskovy sady. Poslední píseň měla symbolický název – Applausse, protože ten si zasloužili všichni zúčastnění. Od nejmenší, nedávno čtyřleté malé Šmoulinky, až k těm nejstarším, kteří ukázali, co všechno z tohoto krásného sportu ovládají.

Děkujeme též Základní škole Jiráskovy sady za poskytnutí zázemí pro tuto sportovní akci.

 

Lenka Malá, Lenka Soukupová

 IMG_0276

IMG_0325