Prvňáčkové na výletě

V pátek 30. května 2014 se prvňáčkové vydali do pohádkového světa princezen a rytířů. Cílem cesty byl barokní zámek Radíč nedaleko Sedlčan.

Jako první čekala děti zážitková prohlídka zámeckých komnat s princeznou Simonkou. Pomocí kouzelných mečů, hůlek a zaříkávadla postupně otevíraly jednotlivé místnosti, kde plnily různé úkoly. Například skládaly puzzle, navlékaly korále nebo si zkusily spaní na posteli, kde byl schovaný hrášek, jako tenkrát ve známé pohádce Princezna na hrášku. V závěru prohlídky hledaly tajný poklad, kterým byly sladké bonbónky. Všichni ho našli a pochutnali si na něm.

Největším zážitkem však byla návštěva Budoáru pro princeznu. Tam si holčičky vyzkoušely nádherné šaty, korunky, paruky a další doplňky. Pro kluky však byla zajímavější Dětská zbrojnice, kde si mohli vyzkoušet rytířské oblečení, štíty, meče a helmy z dob dávno minulých.

Protože nám počasí moc nepřálo, nemohli jsme naplnit program, který byl v plánu. Přesto jsme si však odvezli nezapomenutelné vzpomínky. Dokonce i my, ač dospělé, jsme se na chvilku staly malými holčičkami a zavzpomínaly na své dětství…

Mgr. Lenka Hošková a Mgr. Jana Hovorková

IMG_3261

IMG_3260

IMG_3296