Velikonoční jarmark v ZŠ Bohutín

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa pátek 11. dubna 2014 se žáci naší školy připravovali již dlouho dopředu. Vyráběly se různé velikonoční dekorace, ozdoby, zápichy, a dokonce se i pekly velikonoční perníčky. Každá třída si připravovala různá překvapení nebo speciality, jen aby přilákala co nejvíc zákazníků.

Také rodiče obětavě zhotovili svým dětem spoustu originálních předmětů k prodeji. Maminky navíc dodaly k prodeji různé dobroty.

Od rána se ve třídách připravovaly a zdobily prodejní stoly, na které se vystavovalo velikonoční zboží. Celá škola se proměnila v jeden krásný barevný trh a pohled do všech učeben jen lákal k nákupu. V 10 hodin se konečně otevřely dveře školy a dorazili první zákazníci.

Bylo opravdu co nakupovat – velikonoční věnečky, závěsy, květníky, ale i košťata nebo různé větší dekorace. Objevily se také originální hračky, šperky i legrační pilinoví panáčci. Na krásně nazdobené perníčky, beránky a jiné sladkosti byly všechny děti natěšené nejvíc. Mohli jste si také vyzkoušet štěstí v tombole, zakoupit sazeničky rajčátek, domácí sýry nebo si na posilnění objednat párek v rohlíku.

Postupně ve všech třídách ubývalo z nabídky a děti pružně reagovaly i úpravou cen, jen aby si zákazníky nalákaly. V závěru jarmarku zbylo jen nepatrné množství neprodaného zboží.

Děkujeme touto cestou našim rodičům, kteří se do jarmarku aktivně zapojili domácí výrobou.  Získané peníze si děti uložily do třídních fondů a už teď plánují, kam za ně pojedou na výlet.

Mgr. Lenka Malá

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA