Volby do Školního parlamentu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV pátek 20. 9. 2013 se na naší škole konaly volby do Školního parlamentu. Voleb se zúčastnili žáci od třetí do deváté třídy. Kandidovat mohl každý. Počet kandidátů ve třídách byl různý, někde byl zájem větší, v osmé třídě se zapsali žáci jen dva. Volbám předcházela svědomitá příprava, snažili jsme se, aby žáci viděli, jak to opravdu u voleb chodí. Proto ve volební místnosti nechyběla plenta, volební urna a samozřejmě volební komise, která dohlížela na hladký průběh voleb. Když bylo vše připraveno, mohli jsme začít.

Volební komise, ve které zasedli Anička Pospíšilová, Pavla Faitová a Martin Vlk, postupně zvala jednotlivé třídy. Žáci dostali volební lístky, za plentou zaškrtli své dva favority ze třídy (deváťáci tři) a pak už jen netrpělivě očekávali, jak vše dopadne. Volební hlas měli i třídní učitelé, kteří své děti dobře znají. Poté, co odhlasovaly všechny třídy, volební komise odpečetila volební urnu a pečlivě spočítala všechny hlasy. A jak to dopadlo?

Zvoleni byli:


3. TŘÍDA

Nikola Burianová

Aneta Kožená

4. TŘÍDA

František Kulovaný

Natálie Pastyriková

5. TŘÍDA

Natálie Hrdinová

Pavel Vítek

6. TŘÍDA

Michal Bena

Tomáš Burian

7. TŘÍDA

Václav Říha

Matěj Hodouš

8. TŘÍDA

Petr Polák

Martina Plačková

9. TŘÍDA

Gabriela Zikánová

Petr Pucherna

Ilona Bulvová

 

Školní parlament poprvé zasedne v pondělí 23. 9, kde si žáci zvolí svého starostu, který jednotlivá jednání parlamentu povede, místostarostu a patrona z řad učitelů, který bude prostředníkem mezi žáky a učitelským sborem.

 

Mgr. Petra Vondrášková

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA