Rekonstrukce ZŠ Bohutín

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaše základní škola je ve věku, kdy už si důkladnou rekonstrukci skutečně zasloužila. I když vypadala na první pohled stále zachovale, bylo vidět, že zub času vykonal své. Nevyhovovaly už ani parametry energetické náročnosti a každoročně se protopily nemalé finanční prostředky. Škola se díky svému technickému stavu již léta potýkala s velkými úniky tepla a s tím spojenými vysokými náklady na vytápění. Probíhající rekonstrukce by měla tento problém efektivně vyřešit, přispět ke snížení energetické náročnosti provozu školy a tím zároveň snížit dopad na naše životní prostředí.

Náročná a výrazná rekonstrukce obvodového pláště školy začala v červenci 2013. Bylo provedeno zateplení celé budovy spojené s novou barevnou fasádou. Výsledkem je zajímavý komplex v teplé žluti, který je protikladem dřívější nevýrazné šedé barvě. V souvislosti se zateplením budovy pak proběhla také výměna vchodových dveří a všech oken za nová, plastová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATaké nejbližší okolí školy bylo nově upraveno, především prostor před hlavním vchodem a okolo plastiky na průčelí školy. Na rozhraní školní zahrady a vydlážděné plochy budou ještě instalovány sítě na ochranu nové fasády. Zároveň byl restaurován pomník padlým ve světové válce.

Investorem celé akce je zřizovatel školy, tedy Obec Bohutín.  Celý projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí.

Zahájení školního roku 2013/2014 v Základní škole Bohutín nebylo probíhajícími pracemi nijak ovlivněno. Přední část školy s úpravami okolí byla dokončena již koncem srpna. Stavební práce pobíhají v současnosti na plné obrátky ve dvoře školy a stavba je technicky zajištěna tak, aby byla zaručena maximální bezpečnost při pohybu žáků, zaměstnanců i návštěvníků školy.

Veškeré práce by měly být hotové do listopadu 2013, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že stavební firma Kompakt svou práci odevzdá s předstihem, již do konce měsíce září.

Poděkování patří všem pracovníkům školy, paní ředitelce, paní uklízečce Marii  Šuchmanové a všem pedagogům, kteří obětovali svůj čas a pracovali často nad rámec svých povinností tak, aby škola byla na nový školní rok včas připravena.

Děkujeme i truhláři panu Mádlemu z Bohutína, který nám v naší škole provádí drobné opravy.

Za spolupráci a vstřícnost při realizaci rekonstrukce ZŠ Bohutín velice děkujeme především Obci Bohutín v čele se starostou Ladislavem Turkem, dále firmě Kompakt Příbram, spol. s r.o. v čele s ing. Váňou a projekční kanceláři Aspira s ing. Kabátníkem.

 

Mgr. Lada Králová

A co na to někteří naši žáci?

 

K. Karasová, 9.třída

V nově zrekonstruované škole se mi líbí nové dveře a okna.  Pozitivně na mě působí fasáda, která má krásnou zářivou barvu a hned je zde lepší atmosféra. A velmi dobře působí i venkovní nápis, který je osvícený.

 

P.  Pucherna, 9. třída

Líbí se mi nová fasáda hlavně ta barva!!! Má to styl. Nové lavice –  opět jejich barva,  jsou robustnější a větší. Dobrý je taky na škole nápis ZAKLADNÍ ŠKOLA,  který je podsvícený.

 

L. Benová, 9. třída

Pozitivně na mě působí nová omítka a okna. Ještě neopravená škola vypadala staře a snadno, když se jelo okolo, se přehlídla. Ale teď myslím, že ji nikdo nepřehlídne.

 

I. Bulvová, 9. třída

Na mě pozitivně působí, jak je naše škola nabarvená na žluto, protože už mi nepřipadá tak smutně. Jsem ráda za nová okna, dobře se otevírají a zavírají. Líbí se mi že, máme nové dveře a lavice s židlemi, líbí se mi, jak jsou modré.

 

G. Zikánová, 9.třída

Nově zrekonstruovaná škola mě nadchla hned, jak jsem ji uviděla. Je nádherná, nejhezčí je žlutá fasáda a nové lavice v naší třídě. Doufám, že se tady do konce roku ještě něco změní a mrzí mě, že jsme tu poslední rok.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA