Školní výlet do ZOO v Plzni

DSC06792Cílem letošního školního výletu žáků 1. a 2. třídy naší školy se v druhém červnovém týdnu stala Zoologická zahrada v Plzni a DinoPark, který se zahradou sousedí.

Procházku po zoologické zahradě jsme po upravených cestičkách zahájili u volného výběhu opic, kde jsme pozorovali šimpanze při svačince. Prošli jsme kolem přírodního výběhu šelem, kde právě odpočívali lvi. Po pěší strmé stezce jsme se dostali k voliéře s dravými ptáky – africkými supy a krkavci. Na závěr prohlídky zoologické zahrady jsme si nechali ke zhlédnutí krásný nově vybudovaný výběh žiraf a nosorožců. Prohlídkovou trasu jsme zakončili u lesního medvědária, kde právě pospávali medvědi.

Dalším cílem našeho výletu byla návštěva oblíbeného DinoParku, který se nachází v prostředí lesoparku. Tam na nás čekaly ozvučené a pohyblivé modely prehistorických ještěrů. K hlubšímu poznání tohoto dávného světa jsme shlédli i 3D film v místním kině.

Příjemnou procházku  za nádherného počasí jsme zakončili nákupem nezbytných dárků a suvenýrů.

Školní výlet se nám vydařil, dětem přinesl zajímavé a užitečné informace, ale i ucelené poznání přírody v celé její kráse.

Mgr. Květa Matunová, učitelka 1. třídy

více foto na http://skolabohutin.rajce.idnes.cz/

DSC06781DSC06783