Návštěva hradu Zvíkov

Ráno v 8 hodin jsme se všichni sešli před školou a vyrazili jsme na výlet. Jízda autobusem byla příjemná, hráli jsme hry a smáli jsme se. 20130605_134324

Před tím než jsme dorazili na hrad, jsme se zastavili na Orlíku nad Vltavou. Cestou jsme potkávali pávy a pozorovali jsme krajinu, potom jsme šli s paní učitelkou a s kamarády na hradby zámku a pozorovali jsme řeku. Druhá skupina se šla podívat do zámku. Poté jsme zase nastoupili do autobusu a přemístili se na hrad Zvíkov.

Když jsme přijeli, nasvačili jsme se a vyšli si lesním parkem. Byl tam krásný výhled na vodu. Došli jsme před hlavní budovu hradu, tam jsme se posadili na lavičky a paní učitelky nám daly rozchod. To první, co všichni udělali, bylo to, že si došli koupit zmrzlinu. Jedna skupina vyrazila do restaurace a druhá skupina si prohlížela památky. Po rozchodu jsme se sešli a průvodci nás provedli po hradu.

Když jsme došli až nahoru na hrad, dívali jsme se z rozhledny a prohlíželi jsme si okolí. Poté jsme šli na představení. Bylo moc zábavné, vyzkoušeli jsme si řemesla a plno dalších věcí.

Po představení a po vyzkoušení řemesel jsme vyrazili zpátky k autobusu a jeli zpátky do školy. Přijeli jsme asi v 17 hodin. Celý výlet se nám moc líbil.

 

Michal Janošták, 7. třída

20130605_10245720130605_14111220130605_144850