Zápis s pejskem a kočičkou

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 proběhl v ZŠ Bohutín pohádkový zápis do 1. třídy. Letos na děti čekal pejsek s kočičkou a připravili si pro ně úkoly podle známé knížky Josefa Čapka.

Na stanovišti U kočičky měly děti zazpívat písničku o pejskovi nebo kočičce, pomoci uvařit kočičce písmenkový dort a zašít pejskovi roztržené kalhoty.

U pejska děti počítaly kosti, které měl pejsek na misce, a hledaly k nim správné číslice, spočítaly kytičky na veselé noční košilce a určily jejich barvu. Nakonec sestavily z geometrických tvarů kočičku pro panenku, která tence plakala. Poznali jste příběhy ze známé knihy? Musím budoucí školáčky pochválit, protože oni je poznali.

Na úplný závěr nám děti nakreslily obrázek a vybraly si na památku kočičku nebo pejska, které jim ušili starší kamarádi. Při zápisu zároveň moc pomohli Pejskové a Kočičky z 5. třídy. Provázeli děti zápisem a jednotlivými úkoly.

Už se na budoucí prvňáčky moc těším, až se v září sejdeme ve školních lavicích. O pejskovi s kočičkou si určitě ještě budeme povídat a za rok si o nich děti přečtou určitě samy.

Mgr. Lenka Malá, budoucí paní učitelka prvňáčků