Lyžařský kurz 2019 – malé ohlédnutí

Lyžařský kurz 2019 – Černá Bouda

Rok se s rokem sešel a žáci II. stupně opět vyrazili na oblíbený lyžařský kurz. V sobotu 23. 2. 2019 kolem dvanácté hodiny jsme se vydali směrem do Krkonoš. Cesta proběhla bez problémů a všichni jsme se těšili, až se ubytujeme a konečně nasadíme lyže.

Po příjezdu do Jánských Lázní jsme vyjeli lanovkou na Černou Horu. Zde jsme naložili naše zavazadla do rolby a vydali se k našemu hotelu pěšky. Hotel byl vzdálený cca 10 minut od lanovky.

Celý kurz se nesl v radostném duchu, všichni žáci si vyzkoušeli kromě lyží také běžky. Během kurzu jsme stihli zajít či doběžkovat na výborný pohár a dokonce jsme si vyšli i do Jánských Lázní na výlet – na stezku korunami stromů. Tento výlet byl opravdovým zážitkem nejen pro svůj výhled, ale také proto, že si žáci mohli sjet dolů tobogánem.

Každé lyžování jsme zakončili naším pokřikem, který žáci sami vymysleli. Po lyžování či běžkování nás každý večer čekal zábavný program, který obsahoval nejrůznější hry, úkoly a scénky. Večerní zábava vyvrcholila čtvrteční diskotékou, kde únava šla stranou a všichni si to pořádně užili a ukázali svého tanečního ducha.

V pátek nás čekaly závody na lyžích a na běžkách. Žáci ve slalomu zajeli opravdu dobré časy a na běžkách prokázali sportovního ducha.

Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na další roky.

Jan Jelínek, Nikola Hložanková, Lada Žáčková, Blanka Krýdlová