Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. se tradiční mikulášská nadílka konala i v obou bohutínských školách – mateřské i základní.

První zastavení bylo v mateřské škole. Děti byly úžasné. Vzorně seděly na lavičkách, poslouchaly Mikuláše i paní učitelku, přednášely básničky i krásně zpívaly. Téměř nikdo neplakal, ti nejstatečnější se nechali i čerty pochovat. Každé dítě dostalo dva balíčky ovoce a sladkostí. Všem se nám atmosféra ve školce moc líbila.

Potom jsme se vydali do základní školy. Zážitek museli mít i cestující autobusu, když k nim přistoupil Mikuláš, andělé a kupa ošklivých čertů. Žáci už nás netrpělivě čekali. Nejprve jsme navštívili a obdarovali první třídu, potom všechny ostatní. Děti byly velmi statečné, objevilo se jen několik slziček. Paní učitelky své děti nedaly a chránily je před ošklivými čerty.

Děti si o Mikuláši povídaly ještě celé odpoledne. Tato stará tradice jistě nezanikne.

 

Renata Vondrášková, třídní učitelka 9. třídy