Expedice středověk

Během měsíce září se několik tříd z naší školy vystřídalo na interaktivní výstavě EXPEDICE STŘEDOVĚK, kterou uspořádalo Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem.

Žáci třetí třídy vyrazili na výstavu jako první ve středu 12. 9. 2018. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se žilo na hradě i na bitevním poli.

Dívky se oblékly do dobových oděvů a chlapci si vyzkoušeli repliky brnění. Zkusili se schovávat za husitskou vozovou hradbou a poznali, jak jsou těžké meče či drátěná košile. Dívkám se líbilo psaní husím brkem a hraní na dobový hudební nástroj zvonkohru. Všichni si vyzkoušeli, jak těžké je sedět v plné zbroji nebo v dobovém kostýmu na koni.

Výstava se nám moc líbila a určitě si na ni vzpomeneme ve 4. třídě, až budeme toto historické období probírat v hodinách vlastivědy

Mgr. Jitka Mrázová, třídní učitelka 3. třídy

Naši sedmáci si interaktivní výstavu Středověk v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem také skvěle užili:

Také čtvrťáci se proměnili ve středověké dámy a rytíře: