Adaptační kurz 6. třídy (11. – 12. září 2018)

Od úterního rána do středečního poledne se žáci 6. třídy společně s třídní učitelkou, školní psycholožkou a školní asistentkou zúčastnili adaptačního kurzu v rekreačním středisku Wekend u Věšína. Pobyt byl zaměřen na rozvoj spolupráce, vzájemné poznávání i sebepoznávání.

Sjednocujícím tématem kurzu byla hvězdná obloha. Z oblohy spadaly hvězdy a děti je měly vrátit zpátky na oblohu tak, aby na konci svítilo celé souhvězdí. Za každou splněnou aktivitu (blok aktivit) získaly hvězdičku do své kartičky a jednu velkou hvězdu do skupiny do velkého souhvězdí.

Poznávací hry se střídaly se sportovními aktivitami i tvůrčí prací (savování triček). Úspěch měl i večerní táborák se soutěžemi, které si děti samy připravily, hrou na kytaru a rovněž noční stezka odvahy.  Ke zdárnému průběhu přispělo i krásné slunečně počasí a jasná noc s oblohou plnou hvězd.

Adaptační kurz 6. třídy byl prostě nabitý aktivitami a se určitě vydařil, o čemž svědčí i kladné a nadšené hodnocení zúčastněných.

Mgr. Lenka Brabcová, třídní učitelka