Velký den prvňáčků v ZŠ Bohutín

V pondělí 3. 9. 2018 proběhl velký den v životě všech prvňáčků. Samozřejmě ani v naší škole tomu nebylo jinak.

Tento den byl pro prvňáčky prvním velkým školním dnem  a doufáme, že se pro ně se stal výjimečným a nezapomenutelným. Bylo to poprvé, co prvňáčci slyšeli zvonění, jež je bude nyní provázet školou každý den a zároveň toto zvonění symbolicky odstartovalo novou etapu jejich života.
Noví žáčci k tomuto životnímu jubileu dostali krásnou šerpu s nápisem „Jsem prvňáček!“ a jejich  spolužáci jim udělali špalír až ke třídě, což umocnilo kouzlo okamžiku. Do třídy prvňáčky uvedli jejich starší spolužáci, šesťáci.

V první třídě se pak konalo ještě jedno přivítání, kdy se prvňáčci blíže seznámili s paní učitelkou a svou novou třídou. Zde se budou učit číst, psát a počítat a zažívat každodenní dobrodružství, radosti a možná i drobné starosti. Ale to ještě není všechno. Došlo i na překvapení v podobě balónkových přáníček, která jsme před školou společně vypustili a zahájili tak naši společnou cestu. Snad se nám všechna naše tajná přání splní!

Všem prvňáčkům přeji úspěšný start, hodně veselých zážitků, dobrých kamarádů a ať se jim ve škole líbí a daří!

                                                                                                                      Mgr. Lada Žáčková