Včelařská soutěž pro mládež Zlatá včela

Zlatá včela je soutěž pro členy včelařských kroužků, která umožňuje včelaříkům porovnání teoretických znalostí a praktických dovedností získaných při práci v kroužku a motivuje je k dosažení dalších.

Oblastní kolo Středočeského kraje soutěže pro mládež Zlatá včela se uskutečnilo 12. 5. 2018 v ekocentru Čabárna u Kladna. Zúčastnily se ho pod vedením jejich vedoucí, paní Etrychové, i naši žáci navštěvující včelařský kroužek – J. Dušek, E. Švejnohová, Š. Pánek, V. Kučera.

Děti své vědomosti a dovednosti prokazovaly v různých soutěžních disciplínách: v testu včelařských znalostí, v botanice –  poznavání rostlin, měly správně popsat práce ve včelstvu, pracovaly s mikroskopem a určovaly preparáty apod. Nepovinnou disciplínou pak byl kvíz.

Děti bojovaly ze všech sil. Sice se ve výsledku neumístily na předních místech, ale vždy přece není důležité vyhrát, nýbrž zúčastnit se a mít zájem o přírodu kolem nás! Děkujeme jim i jejich vedoucím, panu Matouškovi a paní Etrychové, za reprezentaci.