Projekt Bez hranic – kulturní výměna

Projekt Bez hranic, koordinovaný Goethe Institutem, pokračuje svou třetí fází. V první fázi jsme se seznamovali, každý účastník měl za úkol se německy představit ostatním a ptát se na věci, které nás o ostatních zajímají.

Společně jsme poté dali dohromady témata k fotografování a nastala fáze realizace portrétů věcí, které nás obklopují. Zapojení žáci z devátého ročníku fotili předměty ze sportovní tašky a obsah školní tašky. Dále jsme fotili svačinu a vybavení naší třídy. Fotky jsme nahráli na chráněnou platformu mygoethe.de a sdíleli jsme své fotografické výtvory s ostatními.

Tento týden probíhá fáze kulturní výměny, kdy jsme si prohlédli fotky ostatních dvou skupin z Maďarska a z Polska a máme za úkol okomentovat fotky ostatních i své. Poté se pokusíme se zodpovědět dotazy k našim fotografiím a komentářům.

Mgr. Iva Břendová