Projekt Bez hranic

Bez hranic (Ohne Grenzen) je název projektu, do něhož se v březnu 2018 zapojili žáci 9. ročníku Základní školy v Bohutíně v rámci výuky německého jazyka. Jde o mezinárodní školní projekt, jehož cílem je výměna zajímavých informací mezi žáky z různých zemí.

Projekt je realizován pod záštitou Goethe Institutu. Veškerá komunikace a výměna v rámci projektu probíhá online na platformě My Goethe.de. Tématem našeho projektu jsou Portréty – A co třeba nosíš v kapse?. Projektovými partnery jsou školy z Polska, Maďarska a Egypta. Čeká nás tedy velmi zajímavá kulturní výměna a projekt nás jistě obohatí o nové poznatky.

Naším úkolem nyní je představit se ostatním ve světle věcí, které používáme ve škole, při sportu, co si dáváme na svačinu a jaké jsou naše oblíbené věci. Žáci mají za úkol vytvořit fotoportréty věcí, které se vážou k daným tématům. Tyto fotografie pak budeme sdílet s ostatními v rámci platformy. Projekt bude probíhat až do 15. května, následně pak proběhne virtuální výstava vzniklých fotografií. Rádi bychom tyto fotografie použili i pro výstavu v budově naší školy.

Mgr. Iva Břendová