S první a pátou třídou v ZOO Plzeň

V pondělí 19. 6.  si žáci z první a páté třídy užívali školní výlet v ZOO. I přes velké teplo nasávaly děti spoustu informací, a to nejen přímo o živých zvířatech, ale i o rostlinách a dalších vystavených exponátech. Zjistily například, kolik má had žeber (viděli jsme spoustu koster), proč se musí svlékat, jak velká jsou pštrosí vejce, kdo jsou ti protinožci, kdo má kalhoty ze lnu, proč je Růženka (nosorožčí holka) tak populární a mnoho dalšího. A číst všechny jmenovky a nástěnné tabule, to byly pro prvňáky bezva výkony. Také spočítat si všechny peníze a odhadnout, zda si může zmrzlinu nebo sešit se zvířátky ještě koupit, bylo pro někoho hodně obtížným úkolem. Ale společně jsme všechno zvládli a těšíme se na další učení nejen ve škole.

Autor Lada Králová