Školní výlet 2. a 3. třídy do Písku

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 jsme se společně se třetí třídou vypravili vláčkem na školní výlet do Písku. Bylo krásné počasí a cesta vláčkem nám pohodově ubíhala.

V Písku jsme se nejprve šli podívat na obří pískové sochy Rumcajse a jeho rodiny s Mankou a Cipískem, které jsou vystavěny na náplavce u řeky Otavy. Dětem se sochy moc líbily a vše si hned fotografovaly. Potom jsme se zastavili na kamenném mostě, nejstarším mostě v Čechách, a vyprávěli si o jeho historii. Přes most jsme prošli na náměstí, kde na nás v Prácheňském muzeu již čekala paní průvodkyně. Měla pro nás připravený program Cesta do pravěku. Přímo v expozici Pravěk a doba slovanská nejprve dětem poutavě vyprávěla příběhy konkrétních věcí a výtvorů našich pravěkých předků. Potom si děti samy mohly vyzkoušet, jak je těžké umlít obilí na kamenném rotačním mlýnku a také si společně postavily obydlí z jeleních kůží. Z těchto tvůrčích aktivit byly děti nadšené.

Výlet se nám vydařil. Ve škole si děti všechny hezké zážitky zapsaly do svých zážitkových  deníčku a nakreslily k nim obrázky.

 

Mgr. Miloslava Sláviková, třídní učitelka 2. třídy