Anglie – první den

Už náš první den byl velmi nabitý zážitky. Do Londýna jsme dorazili v neděli v brzkých ranních hodinách. Naše putování začalo v londýnském metru, které pro nás bylo velkým zážitkem. Cestovali jsme ze Severního Greenwiche do Westminsteru. Hned po výstupu z metra jsme spatřili zřejmě nejznámější stavbu z celého Londýna, díky které má Londýn miliony návštěvníků denně – Big Ben.  Vedle něho se táhl mohutný House of Parliament. Tyto dvě stavby dohromady tvořily velkolepou podívanou.

Dále jsme pokračovali k Westminsterskému opatství (Westminster Abbey). Z Parlamentní ulice jsme měli možnost nahlédnout do velmi známé Downing Street. Došli jsme až k Buckinghamskému paláci. Měli jsme štěstí, zrovna totiž probíhala výměna stráží. Obědvali jsme v překrásném prostředí parku sv. Jakuba (St. James Park).

Po obědové přestávce jsme se vydali směr Trafalgarské náměstí, uprostřed něhož se tyčí mohutný Nelsonův monument. Tam jsme si udělali kratší přestávku pro nákup suvenýrů. Celý den nám nádherně svítilo sluníčko, za což jsme byli moc rádi.

Pokračovali jsme metrem k nejznámějšímu vězení v Londýně -Tower of London. Teď už ale slouží pouze jako muzeum. Strávili jsme v něm dohromady asi dvě hodiny. Byly zde k vidění nejrůznější zbroje, bojové pušky, kanóny a mnohé další. Mimo zbraní jsme se mohli podívat i na královské korunovační klenoty. Když jsme se pak šli projít k Tower Bridge, měli jsme ohromné štěstí. Pod mostem zrovna totiž plula ohromná loď, a proto jsme měli možnost vidět zvednutí Tower Bridge, což se prý nevidí tak často.

Večer jsme byli přiřazeni do rodin na ubytování. Většina našich rodin je černé pleti, a proto to pro nás byla další nová zkušenost. Myslím si, že dnes jsme toho ušli až dost, a proto bychom se měli pořádně vyspat na naše další zítřejší dobrodružství.

 

Michal Haušild, 8. třída