Úspěchy našich žáků

Okresní kolo olympiády Konverzace v anglickém jazyce

Žáci Základní školy Bohutín se zúčastnili okresního kola olympiády Konverzace v anglickém jazyce. Soutěž byla náročná, skládala se ze tří částí v každém kole. Oproti loňsku přibyl poslech s porozuměním a čtení s porozuměním. V kategorii 1A (sedmá třída) postoupila naše soutěžící Magdalena Vokáčová mezi pět nejlepších do druhého (ústního) kola. V kategorii 2A (osmá a devátá třída) postoupil náš soutěžící Metoděj Kropáč a získal ve své kategorii skvělé třetí místo. Moc gratulujeme oběma k úspěchu. Děkujeme za účast i náhradníkům Lukášovi Nádvorníkovi a Adéle Pechlátové.

Mgr. Radka Vocílková

5b23b4fd3003c45ec00e363b6b123c8ad5c333bd

Soutěž Eurorebus

Eurorebus je vědomostní soutěž zaměřená na přírodovědné a společenské předměty, která probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní jednotlivci i školní třídy. Na naší škole jsme se projektu věnovali v průběhu hodin zeměpisu v 9. třídě. Základní soutěž má 25 kol a 20 bonusovek, kde se pracuje s mapou a internetem.

Naše třída získala dostatečný počet bodů na postup do krajského kola. Ve středu 24. 4. jsme se tedy vydali s nejlepšími soutěžícími do hlavního města. Michal Bena, Tomáš Burian a David Švehla se utkali s nejlepšími žáky ze Středočeského kraje a z Prahy. Kromě hlavní soutěže pracovali žáci ještě na dalších doprovodných hrách. Jedna byla zaměřená na energie. Ze správných odpovědí losovali několik výherců, z nichž jedním byl Tomáš Burian a vyhrál krásné tričko. Další doprovodná soutěž vyzkoušela studenty, jak rychle umí číst a přemýšlet, neboť otázky běžely na prezentaci na interaktivní tabuli. Ze 48 soutěžících skončili naši kluci na 30. místě. Když uvážíme, že většina škol, které se umístily před nimi, byla gymnázia a velké okresní školy, musíme našim žákům jen gratulovat a poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Renata Vondrášková

 

DSCN7453

DSCN7446

DSCN7447