Cirkus ve škole a škola v cirkuse

18403834_1662470737114070_1941222049839057424_o

Vážení rodiče,

v červnu se naše škola v rámci letního projektového týdne zapojí do ojedinělého projektu „Cirkus Happy Kids“.

Do naší školy přijede 3. 6. 2017 cirkus s vlastním cirkusovým šapitó a po dobu jednoho týdne bude vyučovat naše žáky v cirkusových disciplínách. Z dětí se tak stanou žongléři, fakíři, akrobati, kouzelníci, chodci na laně, akrobati na visuté hrazdě, herci černého divadla, klauni a další.

Děti se během projektu naučí novým dovednostem, rozvíjejí hlavně pohybové schopnosti, baví se a musí se vzájemně domluvit a spolupracovat, také nahlédnou do zákulisí cirkusového života. Motivací je vystoupení jejich cirkusových učitelů – artistů v prvním dnu projektu.

V závěru týdne nám všem své dovednosti děti předvedou v jednom či dvou (podle počtu zúčastněných) velkých slavnostních představeních, na která jste všichni srdečně zváni. Vystoupení dětí jako hvězd manéže v opravdovém šapito je pro ně adrenalinovým zážitkem, pro někoho i první silnou pozitivní zpětnou vazbou. I vy jako diváci zažijete silně emotivní vystoupení a budete obdivovat, co se vaše děti a jejich kamarádi za tak krátkou dobu dokázali naučit.

Na bezpečnost Vašich dětí jak při nácviku, tak při samotných vystoupeních bude dohlížet tým profesionálních artistů v dostatečném počtu.  Žádné z nacvičovaných čísel není pro děti nebezpečné, čísla jsou přizpůsobena věku a zručnosti dětí. Na těchto nácvicích budou přítomni i pedagogičtí pracovníci naší školy.

 

Projektu se mohou zúčastnit všechny děti školy podle zájmu. Děti, které nechtějí trénovat na vystoupení, budou pracovat v projektových úlohách ve smíšených skupinách ve škole.

Pro projekt jsme se po diskuzi se školním parlamentem a školskou radou rozhodli na základě kladných ohlasů ze škol, kde již vystoupení proběhla. Více se o tomto projektu můžete dozvědět  na webových stránkách:

 

http://www.circushappykids.com

https://www.youtube.com/watch?v=BfnGynU5u2M

ZŠ Plavy

ZŠ Varnsdorf

 

Budeme rádi, když nám i Vy s tímto projektem pomůžete.

Při příjezdu a odjezdu cirkusu (pravděpodobně neděle nebo soboty)  budou nutně potřeba silní a pracovití pomocníci a pomocnice na postavení a rozebrání stanu, vítáni jsou všichni, tatínkové obzvlášť. Stavba stanu začíná obvykle v 10:00 h a končí při Vaší hojné podpoře mezi 13:00 a 14:00. Zbourání stanu trvá přibližně 2 hodiny. Termíny budou ještě upřesněny.

 

Pro Vaše dítě začíná cirkusový projektový týden v pondělí 5. 6. 2017 a končí v pátek (popř. sobotu). Každý den Vaše dítě cvičí a trénuje pro cirkusové vystoupení, které si vybralo. Přihlašovací formulář děti obdrží od třídního učitele.

Další upřesňující informace Vám budeme průběžně zasílat elektronicky, umístíme je na webu i školním facebooku.

 

Představení určená pro rodiče dětí, jejich sourozence, kamarády, příbuzné a ostatní veřejnost budou pravděpodobně dvě, jedno ve čtvrtek 8. 6. , druhé v pátek 9. 6. 2017, vždy od 17 hodin. Vstupné na představení činí pro dospělé  200 Kč, pro děti 100 Kč.

Děti zapojené do projektu vstupné neplatí, za účast – školné v projektu –  platíme 150Kč za dítě z peněz vydělaných na jarmarcích.

 

Těšíme se na spolupráci s vámi a hojnou účast na představeních.

 

Mgr. Vladimíra Melicharová, ředitelka školy

18404192_1662434230451054_2260945565145190682_o