Přírodovědná exkurze – skleník Fata Morgana, Botanická zahrada v Praze

 

 Dne 25. 4. 2017 navštívili společně žáci 2. a 4. A třídy výstavu exotických motýlů. Tato expozice se nacházela ve skleníku Fata Morgana, který je součástí pražské botanické zahrady

Prohlídku zahájila nejprve druhá třída, 4. A začala s prohlídkou o půl hodiny déle. Děti byly při vstupu do skleníku poučeny paní průvodkyní o správném chování k rostlinám i motýlům a zároveň jim bylo dovoleno fotografovat, což všechny velmi potěšilo.

Na začátku jsme viděli krásný strom „gumovník“ a to včetně fotografií, jakých rozměrů dorůstá ve své domovině. Dále jsme pokračovali do štoly, kde byly po obou stranách nádrže plné různých ryb. Po načerpání zajímavých informací o rybách jsme pokračovali již mezi velmi očekávané motýly. Ihned při vstupu do deštného pralesa jsme se ocitli jako v pohádce. S úžasem jsme pozorovali, jak všude kolem nás poletovali různobarevní, velcí a velmi zajímaví motýli. Paní průvodkyně nám poutavě vyprávěla o jejich vývoji, životě a každý druh představila. Na několika místech ve skleníku jsme viděli i housenky. Dokonce jsme měli takové štěstí, že jsme viděli motýly, jak se živí na svých jídelních podnosech. Moc jim chutnalo tlející ovoce, zejména banán či ananas. Nikdo z nás nemohl z motýlů spustit oči. Naše nadšení bylo ještě větší, když si nám dokonce některý krásný motýlek sedl na ruku. Před odchodem ze skleníku jsme ještě viděli místo, kde byly kukly a čekaly na správný čas, kdy puknou a do skleníku tak vletí další krásní motýli. Viděli jsme i masožravé rostliny a zjistili jsme o nich zajímavé informace. Ve skleníku také kvetlo velké množství květin, které byly opravdu nádherně zbarvené.

Tento hezký a velmi naučný výlet jsme zakončili poutavou procházkou po venkovní expozici botanické zahrady. Prohlédli jsme si obrovské množství květin, keřů a stromů, z nichž velká část kvetla. Počasí nám velmi přálo, proto cestou zpět k autobusu se mohly děti vyřádit na prolézačkách, které jsou součástí zahrady.

Domů si děti odvážely nejen mnoho hezkých fotografií ve svých mobilních telefonech a fotoaparátech, ale také spoustu nových, zajímavých informací a krásných zážitků.

 

Mgr. Miloslava Sláviková a Mgr. Michaela Hausnerová

18010384_1648189605208850_3454677151565100207_n

18076493_1646663985361412_6314031042561284840_o

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Více foto na

http://zs-bohutin-okres-pribram.rajce.idnes.cz/