Zápis do 1. třídy

zápis 2017-page-001Milí rodiče a naši budoucí prvňáčci,

srdečně vás zveme  k zápisu do 1. třídy ZŠ Bohutín  pro školní rok 2017/2018, a to ve čtvrtek 6. 4. a pátek 7. 4. 2017 od 14 do 17 hodin.

K zápisu do prvního ročníku pro školní rok 2017/2018 se dostaví děti, které dovrší  šestý rok věku nejpozději do 31. 8. 2017, tzn. děti narozené od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011 a dále děti, kterým byl při zápisu v lednu 2016 povolen odklad školní docházky o jeden rok. Výjimečně mohou být zapsány i mimořádně talentované děti narozené do 30. 6. 2012.

Nezapomeňte si vzít svůj občanský průkaz a rodný list dítěte, dále vyplněný Osobní list žáka 1. ročníku ZŠ a Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání, které vám budou zaslány (popř.  budou tiskopisy k dispozici i při zápisu či níže na stránce). K zápisu je nutné dostavit se s dítětem i tehdy, pokud chcete požádat o odklad.

Hlavním cílem zápisu je ověření školní zralosti, kde je sledována zejména komunikativnost dítěte, socializační schopnosti, grafomotorické dovednosti, rozpoznávání barev, základních geometrických tvarů apod. Při zápisu je vše prověřováno zábavnou formou.

Co by měl budoucí prvňáček do září zvládnout dle obecných odborných doporučení:

• zvládat pravidelný denní režim bez potřeby odpoledního spánku
  • dokázat udržet pozornost a plnit přiměřené úkoly
  • umět držet tužku, stříhat nůžkami, lepit apod
  • respektovat pravidla slušného chování jak k ostatním dětem, tak k dospělým
  • znát svoje jméno a příjmení, jména rodičů a adresu bydliště
  • neměl by mít potíže se základní sebeobsluhou (převlékání, přezouvání, osobní hygiena, udržování pořádku).

Žadost o přijetí žáka

Osobni_list_zaka