Lovci v ZŠ Bohutín

V úterý 17. ledna 2017 navštívilo naši školu opět po roce sdružení Penthea, zabývající se ochranou a záchranou zvířat.  Tentokrát byl pro nás připraven pořad Lovci a jejich kořist. V interaktivním programu jsme prošli jednotlivými skupinami živočichů od hmyzu až po savce. Pokud si myslíte, že lovci to mají v přírodě daleko jednodušší, není to tak jednoznačné. Loví jen z důvodu získání potravy a udržují v přírodě rovnováhu, protože loví zejména slabší jedince. Často až desátý pokus se stává úspěšným. Není jednodušší se v klidu pást na louce u lesa? Ani když lovec získá kořist, není si jistý, že ji i sežere. V přírodě existují i zlodějíčci, kteří si počkají, až jejich kolega ztratí síly lovem, a pak mu kořist ukradnou.

Z pohledu kořisti jsme se seznámili s obrannými schopnostmi různých zvířat. Vysvětlili jsme si, že každé zvíře má své přirozené místo k žití a není možné zvířata libovolně „přesazovat“.

Součástí programu byla i živá fauna – prohlédli jsme si zblízka štíra, žábu pralesničku, agamu a sokola.

Na samotný závěr si děti zasoutěžily v zapamatování informací z přednášky a musíme je pochválit, věděly toho hodně!

 

 

Mgr. Lenka Malá

DSC_1423DSC_1436