Zimní závody v ZŠ Bohutín

Lednové sněhové závěje nám umožnily začít náš projekt Zimní radovánky brzy a za výborných podmínek.  Trať tradičních závodů psích spřežení jsme mohli připravit přímo na školní zahradě, a ačkoliv nám v první části závodu foukal protivítr, všem se běželo velmi dobře.

Soutěžilo na čtyřicet posádek z 1. – 5. třídy, posílených žáky 2. stupně, kteří si šli také zazávodit v rámci volitelnému předmětu Sportovní aktivity.

Je zajímavé pozorovat samotné tvoření trojic žáků – dva běží a táhnou sáně a třetí se veze, nesmí samozřejmě spadnout. Víte, jaký je zájem o malé, lehké spolužáky? Tažní „psi“ je často přemlouvají, aby jeli právě s nimi…Musíme však pochválit všechny zúčastněné děti, neboť o pořadí často rozhodovaly jen zlomky sekundy.

Vítězi jednotlivých kategorií se nakonec stali:  1. třída: B. Fialová, G. Drechslerová, E. Kvasnovská; 2. třída: D. Janda, Š. Čížek, J. Černý; 3. třída: E. Švejnohová, V. Nováková, M. Pánek; 4. třída: F. Petýrek, D. Švehla, T. Malecká; 5. třída: A. Karasová, N. Minaříková, M. Beneš.

Blahopřejeme medailistům a ceníme si i výkonů těch, kteří nezvítězili!

 

Mgr. Lenka Malá

IMG_1540


IMG_1529IMG_1548IMG_1536